Wzrost cen nieruchomości

Ceny mieszkań w ostatnim roku wzrosły. Najbardziej podrożały mieszkania z rynku wtórnego w Krakowie – średnio o 12 proc., oraz w Łodzi – o ponad 10 proc. Na drugim biegunie jest Poznań. Tutaj cena metra mieszkania na rynku wtórnym w ciągu roku wzrosła średnio o 6,5 proc. W Warszawie średni wzrost od 2020 r. to 8 proc.

Jesli chodzi o ceny domów, to najbardziej zdrożały domy w Krakowie – te z rynku wtórnego o 16 proc., a te z pierwotnego o 13 proc. Najmniej natomiast zdrożały domy w Łodzi – po blisko 4 proc., zarówno nieruchomości używane, jak i nowe.

Większe wzrosty cen domów niż mieszkań są pokłosiem towarzyszącej nam od roku pandemii. Poszukujemy większych przestrzeni, możliwości zorganizowania sobie pracy zdalnej, własnego ogródka i balkonu.

Cena nieruchomości zależy od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest lokalizacja.

 

Wrocław – ceny nieruchomości

Znamy ceny nieruchomości w pięciu dzielnicach stolicy Dolnego Śląska. Najdroższe domy są w Śródmieściu i na Starym Mieście – po 8-10 tys. zł za m kw. Podobnie kształtują się ceny mieszkań w obu tych dzielnicach.

Ale największe wzrosty cen były ostatnio w innych dzielnicach. W ciągu roku cena m kw. domu na rynku pierwotnym na wrocławskim Psim Polu wzrosła o 19 proc., a na rynku wtórnym o 18 proc.

Natomiast mieszkania podrożały najwięcej na Krzykach i Psim Polu, po około 10 proc., mniej więcej z 7 do 8 tys. zł. za m kw.

Compare